GPS:
Hodnotenie: 3
Popis:
Od auta zaparkovaného pri oplotenom domčeku na lúke ( vodárnička ) pokračujeme chodníkom hore lúkou, prejdeme potôčik vytekajúci z oploteného areálu ( vodný zdroj; potôčik sa nižšie vlieva do potoka ) , po ľavej strane za potokom vidíme bielu chatku. Pokračujeme chodníkom po suti medzi potokom a plotom . Chodník sa mení na lesnú cestu. Za stromčekami na čistinke si nevšímame opalujúcu sa slečnu "hore bez" :-). Ideme stále rovno, míňame chatku najprv z prava, potom ďalšiu z ľava až sa hňeď vedľa cesty objaví skalný blok - Kanceľ.[6 min]

nit Kanceľ je najnižší skalný blok "vyrastajúci" hneď pri chodníku. Nachádzajú sa tu kratšie prevažne pôvodné cesty, ktoré využívajú miestni lezci na zaučenie nováčikov, preto sú cesty už dosť špinavé. Svojou výškou, počtom ciest a ich charakterom určite nepatrí medzi to najlepšie čo Biela dolinka ponúka, oplatí sa vyšlapať k vyššie položeným skalným blokom.

Cesty sú písané z prava do ľava v tvare : názov, klasifikácia v UIAA, dĺžka, počet pevných istení, autor, rok. Šikmým písmom sú písané poznámky.

Cesty

# Meno Obt. Obtiaže Prelezy OS Hodnotenie
- Lykopódium 4   10 50% 2.5
- Špára 4   10 70% 3
- Kútik 4   8 63% 3
- Odbočka 6+   5 20% 2.6667
- Hrana 4+   4 50% 0
- Cik-cak 6+   3 33% 0
- Neváhaj a skoč 7-   3 33% 4
- La Boom de Lux 7+   1 0% 4
- Centrálny previs 8+/9-   1 0% 4