Novinky

<< < 1 2345 > >>
Spolu 1655 v 166 strankach.

Americký vlak sa rozbieha

Posádka tradičnej januárovej americkej výpravy Think Big pomaly ale isto zbiera skalpy. Nie od greenhornov, ale bouldrov. Renča Švubová si vyliezla svoje prvé V7 (7B) s názvom Slunk left, V7 po neexistujúcich mikrochytoch, Humpi Švub zvesil viacročný rest - nádhernú provu Shizam, V11 (8A). Video z bouldrov nájdete vnútri článku.

Sviatky vo Švajci

Robo Luby a Palo Kratochvíl sa v medzisviatkovom období vydali opáčiť švajčiarsku žulu. Obom sa okrem iného podarilo preliezť Junglebook, 8A v Cresciane a Willenberg Dach, 8a v Chironicu. Ak chcete vidieť, ako sa v švajčiarskych horách na Silvestra lezie v krátko  tričku, a či sa Jumper zmestí do tunela, čekujte video vnútri článku!

10x8a za 10 dní

Michal Grzyb využil posviatkové obdobie na výjazd do španielskej Chulilly mimoriadne efektívne. Za 10 dní vyliezol 10 ciest 8a a viac. Pekný začiatok sezóny! Minulý rok sa mu podarilo zopakovať Rodinné štastie, 10+/11- na Belej a do novej sezóny vyzerá forma tiež veľmi sľubne.

Chatu pod Rysmi zasiahla lavína

Horská služba informuje, že Chatu pod Rysmi zasiahla lavína. Naštastie nespôsobila väčšie škody a nikoho nezranila. Chatu v rokoch 2000 - 2003 opakovane zničili lavíny, preto bola v rokoch 2010 - 2013 zrekonštruovaná a premiestnená s dôrazom na to, aby ju lavíny neohrozovali. Presunutie chaty na nové miesto, kde by ju neohrozovali lavíny po dlhých nakoniec diskusiách nebolo schválené.

Tomáš Plevko drtí v Santa Linyi

Tomáš Plevko testuje spolu zo silnou česko-slovenskou partiou formu v španielskej Santa Linyi. Počas prvých dvoch týždňov výjazdu si zvesil Rolito Sharma Ext. 8cIngravids Eskerps, 8c. Spýtali sme sa Tomáša ako sa majú a ako sa mu cesty páčili a ako prebiehalo skúšanie. Viac sa dočítate vnútri článku.

Vo Višňovom sa diali veci !!!

Česká mládežnícka repre posekala Višňové! Višňové zažilo tento týždeň a najmä víkend nápor českej mládežníckej repre. 

Pavel Kratochvíl a Tomáš Buček úspešní na domácich skalkách

Reprezentant Pavel Kratochvíl má už v Banskej Bystrici skoro prechodné bydlisko a je to vidno aj na výkonoch. Nedávno si z okolia priniesol viacero hodnotných prelezov. Na Jelenci vyliezol Rošádu 9+/10- a Pokánie teroristiek 10-, na Harmanci zas Hypochodnra 10-. Stihol zavítať ešte aj ďalej na východ, na Turniská, a vyliezť Kalváriu v skale 10-/10. Tomáš Buček, vychádzajúca nádej manínskeho lezenia zas na svoje konto pridal už tretie 8a, Šalamúna na Prečíne.  

Michal Mikušínec - Lietajúca ryba 8b+/c

Zdá sa, že nám vyrastá generácia poriadne silných búchačov. Mladý reprezentant Mišo Mikušínec si na Súľove zvýšil svoje maximum, na konto si pripísal cestu Lietajúca ryba 8b+/c (10+/11-). Do kolmičky s morfom nasádzal Mišo za štyri nedeľné návštevy celkovo 8 pokusov a zaujímavé je, že tento rok je to už jeho druhé zlepšenie - len mesiac dozadu preliezol, takisto na Súľove, Chupacabru 8a+/b. Treba uznať, takýto skok sa len tak nevidí! Gratulujeme!

Pekné zadrtil aj Robo Luby, na Višňovom si pripísal Maratón 8a+.

Peťo Kuric - Kanibal 11-

Peťo Kuric, reprezentant z Handlovej a čerstvý sedemnástnik, si ani poriadne nestihol zapísať do denníčka svoje druhé 8c, Talk is Cheap v Ospe, a už sa mu podarilo pridať ďalšie - Kanibal 11- v Harmanci. Okrem neho vieme zatiaľ o štyroch prelezoch tejto cesty, Jožo Krištoffy, Stano Klimo, Peťo Zingor a Adam Ondra. A čo viac, Peťovi na prelez stačilo 6 pokusov aj napriek vlhkým chytom! Gratulujeme! A ak chceš vidieť aj foto, stačí rozliknúť.

PS: Za opravy (doplnky) díkes.

Reprezentanti na Európskom pohári

Päť našich mladých reprezentantov sa zúčastnilo, pod vedením trénera Iča Kollára, Európskeho pohára mládežníkov v boulderingu v Grazi a poumiestňovali sa celkom pekne. Jediná dievčina v kolektíve, Vanda Michalková, vybojovala vo svojej kategórii Youth A (16.-17. rokov) 13. miesto s dvoma topmi a piatimi zónami, medzi mladšími chalanmi (Youth B, 14.-15. rokov) sa Jakub Fábric umiestnil 29. z 49. z piatimi topmi a šiestimi zónami.U starších chalanov (Youth A, 16.-17. rokov) liezli dvaja chalani, Matúš Válek skončil 49. s jedným topom, Peťo Kuric parádne zabojoval, skončil 11. a len o jedno miesto mu ušlo finále! V juniorskej kategórii pekne zabojoval Pavel Kratochvíl, umiestnil sa na 19. mieste z 37. Držíme palce do ďalších pretekov!

<< < 1 2345 > >>
Spolu 1655 v 166 strankach.