<< < 1 2345 > >>
Spolu 3228 v 323 strankach.

Americký vlak sa rozbieha

Posádka tradičnej januárovej americkej výpravy Think Big pomaly ale isto zbiera skalpy. Nie od greenhornov, ale bouldrov. Renča Švubová si vyliezla svoje prvé V7 (7B) s názvom Slunk left, V7 po neexistujúcich mikrochytoch, Humpi Švub zvesil viacročný rest - nádhernú provu Shizam, V11 (8A). Video z bouldrov nájdete vnútri článku.

Sviatky vo Švajci

Robo Luby a Palo Kratochvíl sa v medzisviatkovom období vydali opáčiť švajčiarsku žulu. Obom sa okrem iného podarilo preliezť Junglebook, 8A v Cresciane a Willenberg Dach, 8a v Chironicu. Ak chcete vidieť, ako sa v švajčiarskych horách na Silvestra lezie v krátko  tričku, a či sa Jumper zmestí do tunela, čekujte video vnútri článku!

Bardejovský problémik vol.II

Po roku sa znova organizuje v Bardejove super pretek, na ktorom nesmieš chýbať.

10x8a za 10 dní

Michal Grzyb využil posviatkové obdobie na výjazd do španielskej Chulilly mimoriadne efektívne. Za 10 dní vyliezol 10 ciest 8a a viac. Pekný začiatok sezóny! Minulý rok sa mu podarilo zopakovať Rodinné štastie, 10+/11- na Belej a do novej sezóny vyzerá forma tiež veľmi sľubne.

Nový lezecký sprievodca Skalky východného Slovenska

Po troch rokoch práce na zhromažďovaní údajov, jazdení po lezeckých oblastiach, preliezaní ciest a odisťovaní nových línií, sa podarilo vydať prvého komplexného knižného sprievodcu „Skalky východného Slovenska“. 

Chatu pod Rysmi zasiahla lavína

Horská služba informuje, že Chatu pod Rysmi zasiahla lavína. Naštastie nespôsobila väčšie škody a nikoho nezranila. Chatu v rokoch 2000 - 2003 opakovane zničili lavíny, preto bola v rokoch 2010 - 2013 zrekonštruovaná a premiestnená s dôrazom na to, aby ju lavíny neohrozovali. Presunutie chaty na nové miesto, kde by ju neohrozovali lavíny po dlhých nakoniec diskusiách nebolo schválené.

Tomáš Plevko drtí v Santa Linyi

Tomáš Plevko testuje spolu zo silnou česko-slovenskou partiou formu v španielskej Santa Linyi. Počas prvých dvoch týždňov výjazdu si zvesil Rolito Sharma Ext. 8cIngravids Eskerps, 8c. Spýtali sme sa Tomáša ako sa majú a ako sa mu cesty páčili a ako prebiehalo skúšanie. Viac sa dočítate vnútri článku.

Pozvánka: La Skala Boulder Open 2019

Lezecké centrum LA SKALA Žilina Vás pozýva na OPEN preteky slovenského pohára dospelých a mládeže 2. kategórie v boulderingu, ktoré sa uskutočnia 19.1.2019.

Európsky pohár a Majstrovstvá Slovenska v drytoolingu, Žilina La Skala

Pozývame vás na Európsky pohár v drytoolinu na žilinské lezecké centrum La Skala. Máme pripravené 4 kvalifikačné cesty v obťažnosti pre začiatočníkov aj pokročilých a finálovú cestu pre tých najlepších.

Pozvánka: SPDaM La Skala

Lezecké centrum LA SKALA Žilina Vás pozýva na posledné kolo slovenského pohára dospelých a mládeže v lezení na obtiažnosť, ktoré sa uskutoční spolu s vyhlásením výsledkov Slovenského pohára dňa 1.12.2018.
<< < 1 2345 > >>
Spolu 3228 v 323 strankach.