<< < 1 2345 > >>
Spolu 3183 v 319 strankach.

Boulder King 2017

Štvrtý septembrový víkend patril obľúbenej lezeckej bouldrovej sútaži „ Boulder King 2017“ , ktorá sa po roku vrátila na nádvorie mestského hradu v Kežmarku. O udalosť sa postarala bandička z banane teamu v spolupráci s mestským športovým klubom James Kežmarok a celoslovenským horolezeckým spolkom SHS JAMES.

Festival Cup Poprad

Cez víkend v Poprade pokračoval slovenský pohár v boulderingu. Z 24 mužov a 13 žien po 8 postúpilo do večerného finále.

Ženy:

  1. Lenka Mičicová
  2. Katka Pivoňková
  3. Lenka Antalíková 

Muži:

  1. Matej Švub
  2. Jakub Švub
  3. Peter Kuric

Kompleté výsledky v článku.

Tristan Sýkora: Ochcaný kapesník, 8a

Cez víkend si 11-ročný Tristan Sýkora zdvihol svoje lezecké maximum prelezom referenčného pribratislavského 8a - Ochcaný Kapesník na Alternatívnej stene.

Kalvaria cup 2017 – 8.10.

Ahojte, radi by sme Vás pozvali na 10. ročník lezeckých pretekov na Kalvárii v Nitre. Preteky s priateľským nádychom sa budú konať 16.9. 8.10. a štart bude o 10:00. Preteky sú rozdelené na 2 časti: 5 hodinový lezecký maratón a lezenie na rýchlosť. V prípade zlého počasia sa akcia presúva na najbližšiu vhodnú nedeľu (15.10.) – info o prípadnom presune bude na našej stránke.

Kubo Kováčik zopakoval Silbergeiera, 8b+

Aj napriek nepriazni počasia a dvom mokrým dĺžkam sa nakoniec dvojici Kubo Kováčik a Ondrej Ďoubal podarilo zopakovať legendárnu cestu Beata Kammerlandera Silbergeier, 8b+ v Rätikone. Okrem ťažkého old-school platňového lezenia je cesta odistená síce bezpečne, ale rozhodne nie zbytočne často. Gratulujeme!

Majstrovstvá Slovenska v boulderingu detí

5. kolo Slovenského pohára lezenia detí SHS James. Pozývame všetkých priaznivcov BOULDERINGU na preteky Majstrovstvá slovenska v boulderingu detí, ktoré sa budú konať 21.10.2017 na bouldrovke v Lanovom centre OUTDOORPARK!

Pozvánka: Poprad Festival Cup

Už tradične sa v Poprade v rámci sprievodných podujatí už 25. ročníka MFHF uskutoční aj pretek v boulderingu! Zapíšte do kalendára 14.10., viac info v článku.

XXV. Medzinárodný festival horských filmov Poprad

Druhý októbrový týždeň už štvrťstoročie patrí v Poprade milovníkom hôr a horského filmu. Od stredy do nedele 11. až 15. októbra sa uskutoční 25. ročník Medzinárodného festivalu horských filmov.

Sprievodca na pieskovcové kamene Makita

Boulderingový sprievodca na Makitu - pieskovcové kamene na Moravsko-slovenských hraniciach, ver. 1 na stiahnutie za 0 EUR Makita, Makita-Zbrojnica a Makita Šulíkovec, dokopy 100 prelezených pieskovcových bouldrov od 3 do 7C s prevahou 6A-6C. Zakreslené sú aj projekty, niektoré už majú aj meno - sú vačšinou vyčistené ale neprelezené - buď nevladzeme, bojíme sa alebo len nebol čas. Ak sa podarí niečo z projektov preliezť, alebo vyčistiť, objaviť nové kamene, dajte prosím vedieť. Klasifikácia sa samozrejme musí trochu utriasť, je možné že nám niečo ušlo.

Majstrovstvá európy v boulderingu

V piatkovej kvalifikácii majstrovstiev európyv boulderingu s rekodrnou účsťou 113 žien a 177 mužov sa slovákm nedarilo. Najúspešnejšia Katka Pivoňková, ktorá si bojovaním jednej zóny vyliezla 103. miesto.Štefan Bednár a Miloš Němý si bez bodového zisku podelili spoločné 152. - 177. miesto. Preteky zajtra pokračujú semifinále, do ktorého postúpil časký reprezentant Martin Stránik.

<< < 1 2345 > >>
Spolu 3183 v 319 strankach.