<< < 1 2345 > >>
Spolu 3191 v 320 strankach.

Zomrel Jim Bridwell, legenda yosemitského lezenia

Vo veku 73 rokov zomrel yosemitský lezec, legenda lezenia v údolí a autor viac ako stovky prvovýstupov Jim "The Bird" Bridwell. Dôvodom jeho smrti bola podľa všetkého žltačka typu C, ktorou už nejaký čas trpel. Zomrel vo svojom dome v Palm Springs, California.

Brutal cup 2018

Prichádza už 18.ročník neoficialných majstrovstiev stredného Slovenska v boulderingu na ktoré pozývame všetkých priaznivcov tohoto športu, v kvalifikácii bude pripravených minimálne 25 bouldrov od žltých po červené (naš spôsob označenia obtiažnosti od 5a po 7a a viac). Tak neváhajte si prísť zmerať sily, zatrénovať  a vychutnať si pivko s výhľadom na finále.

Pozvánka: Xtreme Boulder Cup Košice

V sobotu 24.2.2018 sa v lezeckom centre T2 Boulder Arena uskutoční už tradičný pretek slovenského poháru v boulderingu. Tešíme sa na Vás a pripravíme krásne bouldríky.

Pozvánka: Bardejovský problémik

Bouldristi, bouldristky a priaznivci tohto športu. Príďte 3. februára 2018 do Bardejova vyriešiť zopár problémikov pripravíme 8-10 , ktoré preveria nie jedného lezca.

Skialpinizmus v Kazachstane - prednáška 24.1.

Počas zimnej sezóny sa v PB nevenujú len preliezaniu na prekližke (aj keď aj tú majú parádne spravenú). V stredu 24.1.2018 o 20:00 sa totižto v priestoroch lezeckej steny HK Manín uskutoční prednáška Petra Kollára: Skialpinizmus v Kazachstane. Viac info sa dozvieš v pozvánke!

Zároveň upozorňujeme, že tento deň bude stena otvorená len do 19:30

Slnečné hodiny v Bratislave znova dostanú novú tvár.

Aktivisti z občianskeho združenia Na hrane sa chystajú areálu slnečných hodín vdýchnuť nový život. Ich projekt môžete podporiť aj vy! 

Andrej Kamas - Blade runner 8c+ (11-/11) FA

NaSúľove sa nám za chladných jesenných podmienok dejú veci! Andrej Kamas, miestny drtiťč a autov mnohých ľahších i ťažkých ciest v oblasti, sa postaral o prvý prelez cesty Blade Runner 8c+ Cesta dokopy 45 metrov (má aj prvú dĺžku za 8b/8b+, ktorá už bola vylezená) a je to tak silová, ako aj vytrvalostná darda. Na doplnenie treba dodať, že je to zatiaľ najťažší slovenský skalkársky prelez a pravdepodobne najťašie FA tohto roku. Veľká gratulácia Andrej!
Autorom všetkých parádnych záberov, ktoré uvidíš po rozklinutí, je Roman Ripka. Viac info v článku od HK Manín.

Tomáš Plevko - Pushin' Up Daisies 5.13c (8a+) OS

Už počas prvých dní výjazdu do amerického Red River Gorge sa Tomášovi Plevkovi podarilo zvýšiť si osobné On Sight maximum prelezom cesty Pushin' Up Daisies 5.13c (8a+) OS! Štvorčlenná partička v zložení Tomáš, Kubo Kováčik, Aďa Dancsová a Maťo Heuger v RRG ešte nejaký ten čas pobudnú a tak sa môžeme tešiť na ďalšie novinky a prelezy čoskoro. Sleduj aj Facebook climb.sk, kde budeme postovať novinky! PS: Foto po rozkliknutí. 

Boulder King 2017

Štvrtý septembrový víkend patril obľúbenej lezeckej bouldrovej sútaži „ Boulder King 2017“ , ktorá sa po roku vrátila na nádvorie mestského hradu v Kežmarku. O udalosť sa postarala bandička z banane teamu v spolupráci s mestským športovým klubom James Kežmarok a celoslovenským horolezeckým spolkom SHS JAMES.

Festival Cup Poprad

Cez víkend v Poprade pokračoval slovenský pohár v boulderingu. Z 24 mužov a 13 žien po 8 postúpilo do večerného finále.

Ženy:

  1. Lenka Mičicová
  2. Katka Pivoňková
  3. Lenka Antalíková 

Muži:

  1. Matej Švub
  2. Jakub Švub
  3. Peter Kuric

Kompleté výsledky v článku.

<< < 1 2345 > >>
Spolu 3191 v 320 strankach.