<< < 1 2345 > >>
Spolu 3213 v 322 strankach.

Pozvánka: Kalvária cup 9.9.2018

Pozývame vas na lezecké preteky v Nitre - na Kalvárii.
Pre lezcov je pripravený lezecký maratón a následne 1 cesta na rýchlosť.
Verejnosť si môže zadarmo vyskúšať ľahkú cestu, ktorá je vhodná aj pre deti. Budeme mať aj prichystaný SlackLine ;)
Začiatok 9:59
štartovné: dobrá nálada
GPS súradnice 48.296414, 18.088240

Pozvánka: Slnko na skalách 5. - 9.9.2018

Srdečne Vás pozývame na 4. ročník outdoorového festivalu pod holým nebom. Slnko na Skalách sa teší vždy veľkej obľube. Aj tento rok sme pre Vás pripravili zaujímavý program v prekrásnom kempe na Slnečných skalách. Festival začína v stredu a štvrtok v kinosále MsÚ v Žiline a pokračovať bude víkendovou nádielkou v kempe. Pripravený bude aj animačný program pre deti, rôzne sprievodné programy a workshopy. Tešíme sa na Vás.

POZVÁNKA: La Skala cUP

Pri príležitosti otvorenia nového Lezeckého centra LA SKALA v Žiline, ktoré sa uskutoční 15.9.2018 pozývame všetky lezeniachtivé deti na nultý ročník detských pretekov s lanom LA SKALA cUP.

Prihlásiť sa môžu deti v kategóriách U10, U12, U14, U16 bez ohľadu na klubovú príslušnosť.
Počet detí v jednotlivých kategóriách je limitovaný.

Registrácia je online: https://climb.sk/competition/registration/728

Vo Višňovom sa diali veci !!!

Česká mládežnícka repre posekala Višňové! Višňové zažilo tento týždeň a najmä víkend nápor českej mládežníckej repre. 

Pozvánka: Gravity Boulder

Prešovský klub Rock Edge pozýva 30.6.2018 všetkých nadšencov boulderingu po kratšej pauze na kvalitné preteky tentokrát v znamení gravitácie, ktorý síce nie je zapísaný do SP, ale zapíše sa vám do povedomia minimálne do ďalšieho ročníka... Bude na vás čakať 25 flash bouldrov, 1 prémiový skok nad bazénom vonkajšej steny (to na schladenie, takže rezervné gate / gaťky  treba), originálne lezecké trička pre každého registrovaného, k tomu nejaká sváča, (jedlo), 4 OS finálové bouldre so špeciálnymi efektmi, parádne ceny, nielen pre prvých, za čo ďakujeme sponzorom viď nižšie...

Pavel Kratochvíl a Tomáš Buček úspešní na domácich skalkách

Reprezentant Pavel Kratochvíl má už v Banskej Bystrici skoro prechodné bydlisko a je to vidno aj na výkonoch. Nedávno si z okolia priniesol viacero hodnotných prelezov. Na Jelenci vyliezol Rošádu 9+/10- a Pokánie teroristiek 10-, na Harmanci zas Hypochodnra 10-. Stihol zavítať ešte aj ďalej na východ, na Turniská, a vyliezť Kalváriu v skale 10-/10. Tomáš Buček, vychádzajúca nádej manínskeho lezenia zas na svoje konto pridal už tretie 8a, Šalamúna na Prečíne.  

Michal Mikušínec - Lietajúca ryba 8b+/c

Zdá sa, že nám vyrastá generácia poriadne silných búchačov. Mladý reprezentant Mišo Mikušínec si na Súľove zvýšil svoje maximum, na konto si pripísal cestu Lietajúca ryba 8b+/c (10+/11-). Do kolmičky s morfom nasádzal Mišo za štyri nedeľné návštevy celkovo 8 pokusov a zaujímavé je, že tento rok je to už jeho druhé zlepšenie - len mesiac dozadu preliezol, takisto na Súľove, Chupacabru 8a+/b. Treba uznať, takýto skok sa len tak nevidí! Gratulujeme!

Pekné zadrtil aj Robo Luby, na Višňovom si pripísal Maratón 8a+.

Majster Slnečných hodín už 26.5. v Bratislave!

Po dvoch úspešných boulderingových súťažiach na funkčnej pamiatke Slnečných hodín - Slnečné hodiny lezecká stena sa tento rok podarilo zorganizovať tretie pokračovanie. Príďte si zasúťažiť alebo sa len tak pozrieť na výkony našich borcov na jedinú outdoorovu bouldrovku v Bratislave!

Peťo Kuric - Kanibal 11-

Peťo Kuric, reprezentant z Handlovej a čerstvý sedemnástnik, si ani poriadne nestihol zapísať do denníčka svoje druhé 8c, Talk is Cheap v Ospe, a už sa mu podarilo pridať ďalšie - Kanibal 11- v Harmanci. Okrem neho vieme zatiaľ o štyroch prelezoch tejto cesty, Jožo Krištoffy, Stano Klimo, Peťo Zingor a Adam Ondra. A čo viac, Peťovi na prelez stačilo 6 pokusov aj napriek vlhkým chytom! Gratulujeme! A ak chceš vidieť aj foto, stačí rozliknúť.

PS: Za opravy (doplnky) díkes.

POZVÁNKA 24. tradičný horolezecký zraz na Súľove

Začiatkom júna sa bude na Súľove opäť konať tradičný horolozecký zraz a to už po 24-krát! Kto ešte nebol určite by mal ísť a tí ktorí tam chodia pravidelne, tak vedia prečo sa oplatí toto podujatie navštíviť :)  

<< < 1 2345 > >>
Spolu 3213 v 322 strankach.