<< < 1 2345 > >>
Spolu 3209 v 321 strankach.

Pozvánka: Gravity Boulder

Prešovský klub Rock Edge pozýva 30.6.2018 všetkých nadšencov boulderingu po kratšej pauze na kvalitné preteky tentokrát v znamení gravitácie, ktorý síce nie je zapísaný do SP, ale zapíše sa vám do povedomia minimálne do ďalšieho ročníka... Bude na vás čakať 25 flash bouldrov, 1 prémiový skok nad bazénom vonkajšej steny (to na schladenie, takže rezervné gate / gaťky  treba), originálne lezecké trička pre každého registrovaného, k tomu nejaká sváča, (jedlo), 4 OS finálové bouldre so špeciálnymi efektmi, parádne ceny, nielen pre prvých, za čo ďakujeme sponzorom viď nižšie...

Pavel Kratochvíl a Tomáš Buček úspešní na domácich skalkách

Reprezentant Pavel Kratochvíl má už v Banskej Bystrici skoro prechodné bydlisko a je to vidno aj na výkonoch. Nedávno si z okolia priniesol viacero hodnotných prelezov. Na Jelenci vyliezol Rošádu 9+/10- a Pokánie teroristiek 10-, na Harmanci zas Hypochodnra 10-. Stihol zavítať ešte aj ďalej na východ, na Turniská, a vyliezť Kalváriu v skale 10-/10. Tomáš Buček, vychádzajúca nádej manínskeho lezenia zas na svoje konto pridal už tretie 8a, Šalamúna na Prečíne.  

Michal Mikušínec - Lietajúca ryba 8b+/c

Zdá sa, že nám vyrastá generácia poriadne silných búchačov. Mladý reprezentant Mišo Mikušínec si na Súľove zvýšil svoje maximum, na konto si pripísal cestu Lietajúca ryba 8b+/c (10+/11-). Do kolmičky s morfom nasádzal Mišo za štyri nedeľné návštevy celkovo 8 pokusov a zaujímavé je, že tento rok je to už jeho druhé zlepšenie - len mesiac dozadu preliezol, takisto na Súľove, Chupacabru 8a+/b. Treba uznať, takýto skok sa len tak nevidí! Gratulujeme!

Pekné zadrtil aj Robo Luby, na Višňovom si pripísal Maratón 8a+.

Majster Slnečných hodín už 26.5. v Bratislave!

Po dvoch úspešných boulderingových súťažiach na funkčnej pamiatke Slnečných hodín - Slnečné hodiny lezecká stena sa tento rok podarilo zorganizovať tretie pokračovanie. Príďte si zasúťažiť alebo sa len tak pozrieť na výkony našich borcov na jedinú outdoorovu bouldrovku v Bratislave!

Peťo Kuric - Kanibal 11-

Peťo Kuric, reprezentant z Handlovej a čerstvý sedemnástnik, si ani poriadne nestihol zapísať do denníčka svoje druhé 8c, Talk is Cheap v Ospe, a už sa mu podarilo pridať ďalšie - Kanibal 11- v Harmanci. Okrem neho vieme zatiaľ o štyroch prelezoch tejto cesty, Jožo Krištoffy, Stano Klimo, Peťo Zingor a Adam Ondra. A čo viac, Peťovi na prelez stačilo 6 pokusov aj napriek vlhkým chytom! Gratulujeme! A ak chceš vidieť aj foto, stačí rozliknúť.

PS: Za opravy (doplnky) díkes.

POZVÁNKA 24. tradičný horolezecký zraz na Súľove

Začiatkom júna sa bude na Súľove opäť konať tradičný horolozecký zraz a to už po 24-krát! Kto ešte nebol určite by mal ísť a tí ktorí tam chodia pravidelne, tak vedia prečo sa oplatí toto podujatie navštíviť :)  

Reprezentanti na Európskom pohári

Päť našich mladých reprezentantov sa zúčastnilo, pod vedením trénera Iča Kollára, Európskeho pohára mládežníkov v boulderingu v Grazi a poumiestňovali sa celkom pekne. Jediná dievčina v kolektíve, Vanda Michalková, vybojovala vo svojej kategórii Youth A (16.-17. rokov) 13. miesto s dvoma topmi a piatimi zónami, medzi mladšími chalanmi (Youth B, 14.-15. rokov) sa Jakub Fábric umiestnil 29. z 49. z piatimi topmi a šiestimi zónami.U starších chalanov (Youth A, 16.-17. rokov) liezli dvaja chalani, Matúš Válek skončil 49. s jedným topom, Peťo Kuric parádne zabojoval, skončil 11. a len o jedno miesto mu ušlo finále! V juniorskej kategórii pekne zabojoval Pavel Kratochvíl, umiestnil sa na 19. mieste z 37. Držíme palce do ďalších pretekov!

Jožo Krištoffy: Hotel Supramonte, 8b

Jožo Krištoffy na Sardínii zopakoval známu viacdĺžkovku Hotel Supramonte, 8b, 380m. Ako píše na svojom FB: "Jedna z najkrajších, ale aj najťažších ciest v mojom živote." Viac o ceste píše Jožo v článku zo svojej prvej tohtoročnej návštevy v ceste.

Vanda #4 na EPJ vo Voirone

Vanda Michalková cez víkend testovala formu na prvom kole preteku Európskeho pohára juniorov vo Francúzskom Voirone, kde si vyliezla parádne 4. miesto na obtiažnosť. 

Veľká noc na boulroch

Veľkonočný pondelok mnoho lezcov slávilo na skalách. Aďo Capko sa vrátil do rakúskej bouldrovej oblasti NO po rozlezený projekt Nairobi (SD) 8A+. Ďuro Ravas využil svoju silu v previsnutom Lost in translation direct, 8A.

<< < 1 2345 > >>
Spolu 3209 v 321 strankach.