Výučný list Peťa Macúša

Byť učňom nie je med lízať. Ste noví, starší na vás pozerajú z výšky, a to nevravím o tej hromade nových vecí a postupov, ktoré si musíte zapamätať. Ešte aj majster vás zvozí za každú hovadinu. Sú ale takí, ktorí sú ochotní si cez celý ten proces prejsť, len aby sa sami mohli stať majstrami. A jedným z nich je aj Peťo “Maco” Macúš, ktorý túto jar dokončil svoju výuku ako Mäsiarsky učeň





Pozvánka: Majster slnečných hodín

Pozor! Zmena termínu! Kvôli počasiu je pretek presunutý na 27.6.2015!  Už čosokro pribudne v Bratislave nová outdoorová bouldrovka a občianske združenie Na hrane, ktoré stojí za týmto projektom, pripravilo na 23.5. 27.6. jej otovorenie a súťaž v boulderingu a trickline. Viac informácií v článku nižsie.


Nová stena v Košiciach

V Košiciach je v prevádzke nová lezecká stena. Stenu realizovala partia Mareka Repčíka z firmy Anatomic a jej prevádzku zastrešuje Rozlomity klub. Parametre steny sú: - lezecká stena, výška do 10 metrov, plocha 420m2, max previs 8m, počet chytov cca 2200, počet línií 28, aktuálny počet ciest 50 (každým dňom nejaká ďalšia pribudne). Bouldrovka: plocha 200m2, výška do 4,5m, počet samostatných značených bouldrov 20, celkový počet chytov cca 550 (aktuálne dopĺňame až do stavu viac ako 1000).


Tradičný horolezecký zraz na Súľove