Dvojica lezkýň vytvorila nový ženský rekord na El Capitan v Yosemitoch

Mesiac október bol pre ženské lezenie mimoriadne úspešný, a to najmä na severoamerickom kontinente. Lezecké duo Mayan Smith-Gobatová a Libby Sauterová sa koncom mesiaca postaralo o pokorenie ženského rýchlostného rekordu na jednej z ikonických lezeckých ciest v Yosemitoch – The Nose. Spomínaná cesta nachádzajúca sa na skale El Capitan pozostáva z 32 dĺžok a dvojici trvalo jej prelezenie iba 4 hodiny a 43 minút! 

Pozvánka: Edelweiss Cup, Modra

Lezecká akadémia v spolupráci s MKŠK MODRA Vás pozýva na posledné kolo Slovenského pohára v športovom lezení detí a mládeže – Edelweiss cup 2014. Prosíme všetkých zúčastnených aby sa čím skôr predregistrovali a predišli tak zbytočnému čakaniu v deň pretekov. Uzatvorenie predregistrácie je 11.12 o 23.00. Posledný pretekár sa môže registrovať v deň preteku do 9.30 hod. V kvalifikácii každá kategória polezie 3 cesty , najlepší z každej kategórie vo finále polezú jednu finálovú cestu. Kategórie U10 a U12 lezú všetky cesty s horným lanom, kategórie U14 a U16 cvakajú. Predregistrácia.


Stretnutie priateľov hôr na Lysej Poľane v Tatrách

Všetci ste srdečne pozvaní na tradičnú akciu v priestoroch horolezeckej steny na Lysej Poľane. Živá hudba, guláš, projekcia, prezentácia, prechádzka Bielovodskou dolinou a veľa zábavy.Pozvánka: Hory a Mesto Prešov