Komentáre (5)

Zufallo Bill

09.06.2024 11:38:27

Ahoj Playde, ako počítam, tak počítam, ale PP2 mi z popisu k prelezu nevychádza ????

Re: Zufallo Bill

09.06.2024 13:59:43

Ahoj Rišo, a co som si mal dať? Fakt neviem, pred 7 rokmi som v to visel ani krok si nepamätám len to ze to bol totalne spinave vtedy, mozno to ani nebola tato cesta. Teraz som to dal prvym pokusom. Niekto nekritický by tomu dal mozno aj flash alebo pp1

Zufallo Bill

13.06.2024 12:46:04

Ahoj, nedávalo mi zmysel na tento nezmysel vôbec reagovať. Osvetu treba robiť a môže byť, že viacero ľudí by teraz nevedelo, prečo som ticho. Len tajne dúfam, že ich bude čo najmenej. V poznámke k prelezu máš napísané 1. pokus dávno, 2. pokus TR kľúčový boulder, 3. pokus - prelezový. Takže PP 2 ani v najkrajšom sne. To fakt si niektorí lezci nepočítajú TR pokusy? A posledná veta ma úplne odrovnala. Nevedel som či sa mám smiať, alebo plakať.

Re: Zufallo Bill

17.06.2024 20:37:17

no dobre, už ma ten rýchly prelez aj prestal tešiť, zato hryze svedomie, opravujem. Dokonca som to aj kúsok zhodil, aj Tonku... mohol by si nechať túto inkvizíciu, čo si začal robiť naprieč denníčkami, ved lezeme pre seba a pre radosť :) hore zdar!

Re: Re: Zufallo Bill

18.06.2024 13:33:56

Samozrejme že lezieme pre radosť, akurát tu ide skôr o to, že je to tiež šport, ktorý ma nejaké pravidlá. Alebo by sa to dalo lepšie nazvať lezecká etika. To že si mal v popise spomenuté 3 pokusy a napísal 2 ja beriem ako drobnosť. Zapisujú sa tu výrazne horšie veci ako napríklad - OS, ktorý si pred pokusom na TR bol vykefovať. Flash(15)???. Kombinácia dvoch ciest ktoré mám vylezené zapísať ako flash. Zapisovanie iba ostrých pokusov a skúšanie na TR nepočítať ako pokusy.... je tu toho veľa. Climb je momentálne oficiálna databáza, ktorá by mala mať určité pravidlá ako v každom športe, (keď dám v nejakom zápase 2 góly a budem prezentovať že som dal hattrick, tak to tiež asi nie je v poriadku). Na stránke 8a.nu je jedna krásna tabuľka o etike štýlov prelezu s rozdelením čo považovať za OS, Flash, RP... Myslím že by bolo dobré ju dať na úvodnú stránu climbu.

Túto položku môžu komentovať iba prihlásený používatelia. Prihlás sa alebo zaregistruj!