AIX BoulderKing 2018

Začiatok septembra sa na kežmarskom hrade niesol v atmosfére už tradičného podujatia AIX Boulder King. Už 4.tý krát sa bouldrová elita nielen zo Slovenska stretla za bránami kežmarského hradu aby zabojovali o titul kráľa a kráľovnej boulderingu. Pri (konečne !! ) príjemnom počasí sme tak 8. septembra ráno otvorili brány hradu a akcie AIX Boulder King.

42 pretekárov zo 4 krajín (Slovensko, Poľsko, Česko a Taliansko ) sa najprv rozdelený do troch kvalifikačných skupín pokúšali zdolať 12 problémov.
Tie boli postavené výlučne z chytov Flathold a drevených štruktúr AIX Tieto špičkové chyty a krabice poskytol náš generálny partner AIX. 
O Bouldre sa tento rok staral náš dvorný stavač Luky Grunvaldský spolu s už stavačskou stálicou Dávidom Závadským. Ktorým intenzívne pomáhal aj Urban Pipo Petra.
Počas celého dňa bol k dispozícii bufet, skákací hrad, detská lezecká stena a tombola o hodnotné ceny od nášho partnera Raiffeisen bank a taktiež testovanie lezečiek SCARPA.
            Po kvalifikácii prišiel na rad sprievodný program o ktorý sa postarali miestny borci z REDS CREW ktorý do svojej vzpieračskej a crossfitovej exibície zapojili aj návštevníkov a pretekárov.
Predstavili sa aj chalani z Toolkasu a Balanceboard ktorý na svojich revolučných tréningových pomôckach pripravili za veľkej diváckej podpory zábave súťaže pre malých aj veľkých.
Z kvalifikácie postúpilo do večerného finále 7 najlepších žien a 7 najlepších mužov, ktorý počas tejto večerenej show bojovali na 4 ženských a 4 mužských bouldroch. Medzi touto elitou nechýbal obhajca trofeje Kubo Švub.
V ženskej kategórii sa tak isto ako v mužskom finále stretli pretekárky z 3 krajín.   Po perfektnom výkone sa na tretom mieste umiestnila Lenka Bacigalová , druhá bola Monika Szumanska z Poľska a víťazkou a novou Kráľovnou boulderingu sa stala Katka Váleková z Modry.
V mužskej kategórii to bolo na prvých troch miestach ešte zaujímavejšie keďže 3.tí bol borec zo Slovenska Matúš Válek druhý štepan Volf – mladá česká lezecká nádej a titul kráľa boulderingu si odniesol Poliak Szymon Pecikiewicz, ktorý ako jediný pretekár zdolal všetky 4 finálové porblémy !
Víťazi si okrem zodratých prstov a vyťahaných bandasiek odniesli finančné odmeny a mnoho hodnotných cien ako napr. toolkas alebo balanceboard a mnoho vecných cien od outdooroveho obchodu ULULU ktorý všetci dobre poznáme z popradského námestia.
O veľkolepú afterku, už tradične spojenú s týmto podujatím sa postarala kapela Bradaté Buchty aj s nám všetkým už dobre známym Ivom Krajňákom. A tak isto DJ rec ktorý púšťal svoje platne aj počas finále. Objavil sa aj Legendárny Banánmen ktorý navádzal ľudí aby po sebe nechali poriadok ( veľká vďaka za to!! )
            Tak už mi neostáva nič, iba zhrnúť že tohtoročný AIX Boulder King, dopadol na výbornú a my už začíname pripravovať ten ďalší, dúfajúc že sa nám znova podarí pripraviť mnoho noviniek ktoré znova spestria tento lezecký festival na Kežmarskom hrade.
 
Michal Malina – Organízátor AIX Boulder King 2018
 
Ďakujeme pretekárom za slušnú účasť a krásne výkony v kvalifikácii aj vo finále.7
Ďakujeme divákom za neskutočnú kulisu.
Ďakujeme všetkým ľudom ktorí sa na organizácii podieľali.
Ďakujeme naším partnerom :
AIX holds: www.aix.cz/
Flathold: www.flathold.com/
Raiffeisen: www.raiffeisen.sk/sk/
Ululu : www.facebook.com/Ululushop/
Toolkas: www.toolkas.com
Balanceboard: www.balanceboard.sk
Sited: www.sited.sk
Vyrobilo: www.vyrobilo.sk
Múzeum Kežmarok: www.kezmarok.com
Tatranský čaj: www.tatratea.com
Prešovský samosprávny kraj : www.po-kraj.sk
Športový klub James Kežmarok
RRA Kežmarok
Ale
Tatrycare
Banane

Komentáre (0)

Nikto zatiaľ nepridal komentár. Buď prvý!

Nový komentár

Ochrana proti spamu
pät +štyri =