Novinky

 • Húserka a Krištoffy úspešní na Cerro Torre

  Slovenskej alpinistickej dvojke Ondro Húserka a Jožo Krištoffy sa podarilo postaviť sa na vrchol Cerro Torre po vylezení South East Ridge, s dnes už neexistujúcou cestou Compressor Route. Ako píše Ondro na svojom FB: "Tak že sa nám toto podarí po 10 dňoch zlého počasia sme fakt nedúfali. Taktika, skúsenosti a trocha šťastia nás vyniesli až na vrchol Cerro Torre. Bitka do posledného vylezeného metra. Sen každého lezca a určite jedna z najrešpektovanejších ciest v súčasnom svete alpinizmu." Pár fotiek nájdete vnútri článku.
 • Kubo Kováčik #3 najlepší onsajtér na 8a.nu!

  Nestáva sa až tak často, že zahraničné média píšu o slovenských športových lezcoch. Známy portál 8a.nu si všimol, že Kubo Kováčik sa prepracoval na #3 priečku, ak do úvahy zoberieme onsajty. Kubo si minulý rok splnil svoj viacročný sen a do svojho OS listu pridal aj dve cesty obtiažnosti 8b. Dosť dobré na viac než full-time pracujúceho mladíka! Jeho sezóna sa spomína v zamyslení, že úroveň OS lezenia sa posúva výrazne pomalšie ako najťažšie RP prelezy. Viac info vnútri článku.
 • Americký vlak sa rozbieha

  Posádka tradičnej januárovej americkej výpravy Think Big pomaly ale isto zbiera skalpy. Nie od greenhornov, ale bouldrov. Renča Švubová si vyliezla svoje prvé V7 (7B) s názvom Slunk left, V7 po neexistujúcich mikrochytoch, Humpi Švub zvesil viacročný rest - nádhernú provu Shizam, V11 (8A). Video z bouldrov nájdete vnútri článku.

Články

 • Report Bardejovský problémik vol.II

  Prvý februárový víkend patril undergroundovej bouldrovej akcii na najmenšom bouldri.
 • Patagónia

  Dvojmesačný trip do Patagónie sa prehupol do druhej polovice a nastal čas obzrieť sa späť. Nato, aby som dokázal ľuďom priblížiť zážitky v tejto sezóne, stačí len jedno jediné slovo - „prežitie“. Neskutočny vietor, neustále mínusové teploty, sneženie, dážď, vyľadnené špáry, nebezpečné nástupy... Patagónia sa jednoducho riadne zmenila. To, že sa nám podarilo počas tých kratučkých jednodňových okien pekného počasia vyliezť 3 cesty a jeden pokus, je neskutočný úspech, za ktorý môžeme vďačiť len skúsenostiam a správnemu odhadu. Môžete byť najlepší himalájista, bigwalista, drytoolista, liezť 8b špáry - tu veľmi rýchlo zistíte, že to absolútne nič neznamená. Všetko sa tu riadi Patagonskými pravidlami, ktoré sú veľmi jednoduché, ale pri ich porušení sa často platí tá najvyššia cena.
 • Pozvánka: K2-KID Open

  Srdečne pozývame všetky deti a rodičov na preteky v lezení na obtiažnosť K2-KID Open, ktoré sa uskutočnia v sobotu 23.02.2019. Deti do 14 rokov si zmerajú sily v dvoch kvalifikačných a jednej finálovej ceste. Pre každú kategóriu budú pripravené samostatné cesty.

Komentáre

Fórum