18. 10. 2014: MSR Obtiažnosť K2
10. 11. 2012: Vertigo Open 2012
20. 10. 2012: Edelweiss Cup Modra


Štatistiky

TOPlist
Články > Pozvánka

Pozvánka

Pozvánky na zaujímavé akcie.
Rubrika

Filmový festival

Pozvánky na filmové festivaly.

41 článkov

Preteky

Pozvánky na preteky.

116 článkov

Spolu 3086 v 309 strankach.

Teenagerom to v Hueco Tanks opäť padalo

16-ročný teenager Tyler Landman zopakoval cez víkend boulder z dielne Fred-a Nicole-a, Coeur de Leon za 8B+. Na takéto výkony sme si už všetci asi zvykli, čo je však zaujímavé je, že tento problém zdolal za necelú hodinu čo teda ašpiruje na rekord alebo je treba tento tradičný boulder z roku 1998 znovu prehodnotiť. Jeho sedemnásťročnému vrstovníkovi Danielovi Woodsovi (druhý v svetovom rankingu) tento problém trval dva dni. Tyler za počas svojho trojtýždňového pobytu v Hueco Tanks vyliezol ešte ďalšie štyri 8b-čka. zdroj 8a.nu

K ví?azstvu cez spoďáky

Prve tohoročné bouldrové preteky sa konali v žilinskej stene v K2 bare. Okrem silnej účasti silnej bouldrovej komunity si prišli zmera? sily aj rakúsky, po?ský a český borci.

Sp II.kategória v Žiline

V sobotu 27.2. sa v žilinskom K2 bare pod organizačnou taktovkou bratov Repčíkovcov uskutočnili prvé tohoročné bouldrové pohárové preteky. Zúčastnilo sa ich dokopy 34borcov a 14borkýň zo Slovenska, Rakúska, Poľska a Českej Republiky.
Výsledky boli nasledovné:
muži:
1.Peter "Kraken" Doležaj, CCCBBB
2.Marián "Banán" Šeliga, K2-Žilina, Northland
3.Matúš "Kuko" Kostka, HK Jasná

ženy:
1.Katka Fickuliaková, Block Bratislava, Vertigo
2.Zuzka Čintalová, MKŠK Modra, Edelrid
3.Lenka Mičicová, K2-Žilina

Kompletné výsledky, fotogaléria

Zimná príprava do Himalájí

 


Aj keď začiatkom januára v Chamonix nebolo najlepšie počasie, liez? sa predsa len dalo. Podmienky sú momentálne ve?mi dobré na Mont Blanc du Tacul, Petit Jorasses a klasicky dobre sa dá zaliez? aj v doline Argentiere. Viac o podmienkach je na www.ohm-chamonix.com


Tatranský vetrík

Počasie na víkend hlásili skvelé, víchrice, dážď a sneženie, tak prečo nevyrazi? do Tatier.

 

Oprava výsledkov Climbing Star

Touto cestou by sa chceli organizátori Climbing Star ospravedlniť za chybu vo výsledkoch, ktorá nastala v kategórii flákačky, kde sa po prerátaní bodov na druhom mieste umiestnila Magda Marečková z Redpointu Myjava. Ďakujeme za upozornenie a ešte raz sa ospravedlňujeme. Cenu odovzdáme dodatočne na druhom kole Climbing Star 2 vo februári v Café Stena. Za organizátorov, Tomaso Greksák.

Rakúske majstrovstvá v ?adovom lezení

Nahraj som vo?ný, no tak nahraj!! Gool. A je to doma sme zlatí!

Let? start in Osp - krátka správa

Ostatný víkend strávila partička lezcov, ktorá zaplnila dve autá v Ospe.. Začala sa tak sága lezenia v prímestskej bratislavskej oblasti pre rok 2007... Liezlo sa všade, či už na Babne , Nad Vasjo a hlavne v Peči... ?iadne prevratné výkony sa neudiali ( však asi nikto ani nečakal  ), zato sme si parádne zatrénovali a celkom dobre sa zrušili...

Ice WC Val Daone

Ďalšie kolo svetového pohára v ?adovom lezení v talianskom Valle Daone vyhrali Jenny Lavada (ITA) a Markus Bendler (CH). Medz ženami ďalšie priečky obsadili Petra Müller (CH) a Maria Shabalina (RUS) a medzi mužmi Simon Wandeler (CH) a Herbert Klammer (ITA).


Úderná sezóna 2006 v Krase!

Tak se sešel rok s rokem a je tu čas zrekapitulovat a hlavně zanést do historie vše, co se v uplynulém roce událo, u některých v proklínaném, u jiných zase ve zbožňovaném Moravském Krasu. A že se toho letos tedy událo. Dlouhá zima asi měla pozitivní vliv na všechny staré známé škodiče a tak cesty ve všech stupních obtížnosti přibývaly jako na běžícím pásu. Pokud často u klasifikace uvádím slůvko okolo, je to z toho důvodu, že cesty mají většinou málo přelezů a klasifikace u nich ještě není usazená, může tedy v budoucnu ještě doznat změn.
Jako bonus Vám předkládám tabulku nejtěžších 100 cest v Krase ( tedy v současnosti 100 nejtěžších ), jejíž základní podobu jsem získal od Adama Ondry a dále jsem ji prokonzultoval s Pólem Kořánem a Pavlem Weisserem a T. Svištěm Pilkou tak, aby nějak odpovídala. V jednotlivých obtížnostních stupních jsou cesty řazeny abecedně, nikoliv podle to, že např. tato devítka je těžší než ta druhá, nebo? každé srovnání je subjektivní, tolik pro pochopení. Pro někoho snad bude nakopnutím po Vánočních svátcích a novou motivací, pro jiného třeba překvapivým zjištěním, kolik těžkých cest se nachází v této oblasti.
Spolu 3086 v 309 strankach.