Edelweiss Cup 3. Kolo – Handlová 2012

V sobotu dňa 2.6.2012 sa v Handlovej, pod taktovkou HK Prometeus Handlová, uskutočnilo 3. Kolo Edelweiss Cup-u. Predpoveď počasia dávala tušiť, že preteky nebudú v slnečnom duchu ako posledné preteky v Handlovej. Ráno sa ukázalo slniečko, ktoré v zapätí vystriedali mraky a vietor. Napriek tomu pretekári prišli aj keď nie v takom hojnom počte ako naposledy.

Aj keď Bratislavčania prišli neskôr, nakoniec sme sa všetci zišli a začalo sa liezť. Trate sme postavili ťažké, povedali sme si, veď sa predsa jedná o Slovenský pohár, tak nech dietky bojujú. A aj bojovali. 33 detí v troch kategóriách sa pustilo s vervou do lezenia ciest. Každá kategória musela absolvovať 4 cesty a súčet bodov rozhodoval v konečnom dôsledku o víťazovi. Každá kategória A, A mini a B mala v talóne prichystané dve veľmi ťažké a dve ľahšie cesty. Každý sa potrápil svojím spôsobom a vo výsledkoch vidieť veľké bodové rozdiely.
Ceny pre deti boli bohaté, vďaka naším sponzorom, dokonca sa nám podarilo pre starších, B kategória, získať zaujímavé poukazy na rafting a splav.
                Deti mali zabezpečenú pizzu a čapované malinovky, a okrem toho bolo v cene štartovného aj bazén kde sa naša budúca generácia mohla okúpať. Po ukončení pretekov sa napriek zime našli odvážlivci a otužilci, ktorí do bazéna skočili. Dokonca nám preteky spestrila aj parná lokomotíva, ktorá občas chodí cez Handlovú a tak cezpoľné deti mohli vidieť to čo mnohí Handlovčania ešte nevideli.
                Dúfame, že sa preteky páčili deťom ale aj dospelým. Snažili sme sa, aby si zaliezli aj slabší, aj tí veľmi dobrí lezci. Dúfame, že lezci neboli hladní a smädní alebo unudení, ale hlavne, že odišli s Handlovej s dobrým pocitom.
Jozef Bacigál

Komentáre

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Ochrana proti spamu
pät -devät =